skip to Main Content
Kokių Duomenų Negalima Atskleisti Kreditoriams?

Imant paskolą, neretai žmonės nepagalvoja apie savo duomenų saugumą. Kiekvienu atveju, pateikinėjant kredito paraišką, būtina įsitikinti ar kredito davėjas turite teisę rinkti asmenų duomenis, tuo labiau – juos laikyti. Duomenų pateikimas yra gana aiškus procesas – jis reikalingas kredito sutarties sudarymui, tačiau jeigu tie duomenys yra pateikiami neaiškiems asmenims, klientai gali nukentėti labai skaudžiai jiems to net nežinant. Kredito sutarties sudarymo metu kreditoriai visada reikalauja standartinių duomenų, tad jeigu jūsų kažkas prašo kažko neįprasto – turėkite galvoje, kad kažkas vyksta ne taip kaip turėtų būti.

Kredito paraiškos pateikimui dažniausiai reikia kreditoriui nurodyti vardą bei pavardę, adresą ir asmens kodą. Tokie duomenys yra būtini sudarant bet kokią paslaugų sutartį. Šie duomenys taip pat  reikalingi ir asmens mokumo tikrinimui bei jo kredito istorijos peržiūrėjimui. Jeigu iš jūsų kredito teikėjas reikalauja pateikti kažkokius prisijungimus prie el. bankininkystės, turėkite galvoje, kad jūs paprasčiausiai bando apgauti.

Galima nesunkiai atspėti būsimas aferas vien iš prašomų duomenų pobūdžio. Pavyzdžiui, jeigu jūsų paprašo vardo ir pavardės, o paskui prašo, kad padiktuotumėte banko kortelės numerį bei trijų skaitmenų odą esantį kitoje kortelės pusėje, faktas, kad jūs patekote į aferą. Tai yra sukčiai, kurie apsinaudos jūsų kortelės duomenimis. Galvojate ką jie tokio gali padaryti neturint prisijungimų prie el. bankininkystės? Jie gali jūsų kortelę panaudoti elektroniniams atsiskaitymams. Jie gali su jūsų kortele pasipildyt tarkime – lažybų puslapių pinigų balansą, gali papildyti pokerio sąskaitas ar tiesiog užsisakyti paslaugų net nenaudojant el. bankininkystės. Jiems nereikės jokių kodų kortelių – tokie apmokėjimai vykdomi įvedant kortelės numerį bei minėtą saugos kodą. Tokiu būdu su jūsų sąskaita būtų atsiskaitoma už pirkinius bei paslaugas, kurių jūs negausite.

Kalbant apie kitus duomenis, faktas, joks kreditorius jūsų neprašys prisijungimų prie el. bankininkystės. Paskolų teikėjai tokių duomenų negali prašyti, nes jiems to nereikia. Tokiu atveju, jeigu patikėtumėte tokius duomenis, aferistai ko gero paims paskolų ir jas persives į kitas banko sąskaitas, nuo kurių pinigus jau galėtų nuimti. Būtent prisijungimai prie el. bankininkystės bei kortelės duomenys ir ta informacija, kurios negalima atskleisti niekam, net ir kreditoriams.

Getredit.lt – greiti kreditai, tarpusavio, nemokami, bedarbiams, refinansavimui, verslui, automobiliui, būstui

Back To Top