skip to Main Content
Kredito Reitingas Ir Istorija – Kas Apskritai Tai Yra?

Kredito reitingas ir kredito istorija – duomenys, kuriuos privaloma peržiūrėti prieš suteikiant paskolą ar sudarant pirkimo išsimokėtinai sutartį. Tai yra duomenys, kuriuos kaupia kiekvienas LR pilietis. Yra specialūs duomenų registrai, kurie kaupia informaciją apie žmonių sudarytus finansinius sandorius. Pagal tokius duomenis yra vertinama žmogaus finansinės reputacija ir galima rizika.

Kredito reitingas yra sudaromas remiantis gana dideliu informacijos kiekius. Lietuvoje šis reitingas yra skirstomas į keturias grupes. Jos įvardijamos raidėmis A, B, C ir D. Dar kartais prie šių raidžių pridedamas pliuso ar minuso ženklas. Reitingas sudaromas remiantis informacija, kurią pateikia įvairios finansų įstaigos ir ne tik. Aišku, tai ne tik paprastos įmonės – tai įmonės, su kuriomis anksčiau turėjote reikalų.

Reitingas reikalingas tam, kad būtų galima nustatyti riziką remiantis trijų mėnesių laikotarpiu. Paprastai kalbant, kredito reitingas yra rodiklis, kuris pasako ar yra didelė tikimybė, kad vėluosite susimokėti 90 dienų ar ilgiau. Tai yra riziką parodantis rodiklis. Taip pat pagal šį rodiklį gali keistis kreditoriaus ar paslaugų teikėjų nurodytos sąlygos. Pavyzdžiui, A reitingą turintys asmenys gali tikėtis pigesnių paskolų ar mažesnių palūkanų mokant įmokas už išsimokėtinai perkamas prekes ar paslaugas.

Kredito istorija yra informacijos rinkinys, kuris nurodo su kuo turėjote reikalų, kaip vykdėte įsipareigojimus ir kokius įsipareigojimus turėjote, ar vis dar jų turite. Įstatymai netgi reikalauja, kad kreditoriai ar paslaugų teikėjai, prieš sudarydami sutartį, patikrintų kliento kredito istorijos ataskaitą.

Iš kredito istorijos ataskaitos galima daryti išvadas kaip elgiasi potencialus klientas. Ten matoma kokius įsipareigojimus jis turėjo anksčiau. Taip pat matoma ar vis dar turi kažkokių skolų. Matomos datos, kada įsipareigojimai buvo vykdomi. Įdomiausia tai, kad kredito istorijos ataskaitoje matoma informacija ar asmuo buvo kada nors įtrauktas į viešas skolininkų duomenų bazes. Tad, kaip jau supratote, kredito istorija parodo kaip anksčiau ir dabar vykdote savo įsipareigojimus finansų bendrovėms ar kitiems paslaugų teikėjams.
Norint turėti gerą kredito reitingą ir istoriją, privalu visada laiku mokėti įmokas ir gauti stabilias nuolatines pajamas.

Getredit.lt – greiti kreditai, tarpusavio, nemokami, bedarbiams, refinansavimui, verslui, automobiliui, būstui

Back To Top